فروش برنج ایرانی در تهران

مرکز فروش برنج ایرانی در تهران | سوغات گیلان

برای خرید برنج در مرکز فروش برنج ایرانی در تهران ، می توانید انواع برنج ایرانی را با قیمت مناسب به صورت مستقیم از گیلان تهیه کنید. برنج های دانه بلند، هاشمی، صدری، طارم، از جمله برنج های کیفی پرتقاضاست. برنج های سفید و قهوه ای و برنج های نیم دانه از انواع دیگر برنج ایرانی است که در مرکز فروش برنج ایرانی در تهران عرضه می گردد.

انواع برنج ایرانی مرکز فروش برنج ایرانی

از لحاظ کیفیت، برنج گیلان را نمی توان نادیده گرفت. در بیشتر مرکز فروش برنج ایرانی در تهران برنج گیلان یافت می شود. اگر چه در جنوب ایران و اصفهان هم برنج کاشته می شود اما هیچ کدام جای برنج گیلان را نمی گیرد. فروش برنج ایرانی در تهران در بازار برنج تهران به زمان های دور باز می گردد.

استان گیلان به اندازه 240 هزار هکتار زمین زیر کشت برنج دارد. بنکدار برنج تهران اقدام به فروش برنج ایرانی در تهران در دسته بندی های زیر می نماید. برنج های گیلان به دسته های :

  • دانه بلند، دانه متوسط ، دانه کوتاه
  • برنج پر محصول و کم محصول
  • برنج درجه یک و نیم دانه
  • برنج سفید و برنج قهوه ای

تقسیم می شود. هر کدام از موارد بالا زیر مجموعه هایی دارد که در ادامه معرفی می گردد.

به برنج هندی و برنج اندونزی برنج های دانه بلند گویند. این ها برنج هایی شفاف و محکم هستند که بعد از پخته شدن نرم شده و قد می کشند. در مراکز فروش برنج ایرانی در تهران برنج های صدری و برنج هاشمی جز برنج های دانه بلند شناخته می شوند.

برنج های دانه متوسط برنج های نرم و سفید هستند که از نشاسته تشکیل شده اند. لذا بهتر است برنج های ایرانی از این دست آبکش نشوند. زیرا بعد از پخت مقداری نشاسته در آب آزاد می کنند.

برنج های دانه کوتاه که به برنج های ژاپنی، اسپانیایی و مصری معرف می باشند. در ایران مورد پسند نیستند اما ممکن است افراد برای مصرف روزانه خود استفاده کنند. فروش برنج ایرانی در تهران، در قیمت ها و انواع متفاوت از برنج گیلان صورت می گیرد، که می توانید از میان لیست عمده فروشان برنج تهران ، هر نوع از برنج گیلان که مورد مصرف عمده و کلان شماست را بیابید.

برنج مرغوب و نامرغوب
برنج مرغوب و نامرغوب

برنج های اصلاح نژاد ایرانی

برنج های تجاری و اصلاح شده، به برنج های پر محصول نیز شناخته می شوند. این برنج ها حاصل قلمه زنی برنج های دانه بلند مرغوب با سایر برنج های غیر کیفی هستند. نتیجه برنجی می شود که نقاط ضعف برنج غیر کیفی را ندارد و نقاط قوت آن را حفظ می کند. این نوع برنج نیز جز موارد فروش برنج ایرانی در تهران محسوب می شود. متقاضیان برای مصرف روزانه خود انواع برنج پرمحصول و کم محصول را سفارش می دهند و برای موارد مجلسی خود از میان برننج های صدری و هاشمی و طارم دانه بلند برنج خود را سفارش می دهند.

برنج پر محصول و کم محصول برنجی است که در یک هکتار مشخص کاشته می شود. برنج کم محصول مقدار کمتر با کیفیت بالا حاصل داده و برنج پر محصول مقدار زیاد با کیفیت پایین تر بار می دهد. برنج هاشمی ، صدری و طارم را جز دسته کم محصول یا کیفی و برنج شیرودی و جمشید جز برنج پر محصول است.

کیفیت فروش برنج ایرانی در تهران را می توان با فاکتورهایی، با سایر ارائه دهندگان برنج مقایسه کرد. از جمله این فاکتورها که می توان به آن اشاره کرد، تا با آن بتوانید برنج درجه یک را بشناسید، ظاهر برنج است که تیره و یکدست است. اندازه دانه یکدست است. هر چه میزان نشاسته برنج بیشتر باشد پخت راحت تر است. ظاهر برنج درجه یک گچی بوده که نشان از تراکم نشاسته در آن است. برنج هاشمی درجه یک زیر دندان شکسته نشده و جویده نمی شود. نشاسته و فیبرش بالا در نتیجه قیمتش بالاتر است.

کیفیت برنج ایرانی
کیفیت برنج ایرانی

برنج قهوه ای چه برنجی است؟

برنجی که بوجاری یا فرآوری نشده دارای پوسته است. چهار پوست برنج به ترتیب از بیرون به درون شلتوک، سبوس، جوانه و نشاسته ( قسمت سفید برنج مصرفی ) است. وقتی پوست اولی آن را می کنند و دو پوست دیگر را نمی کنند برنج قهوه ای به دست می آید. سبوس داشته و خاصیت بیشتری دارد. برنج سفید و قهوه ای در مرکز فروش برنج ایرانی در تهران به متقاضیان سراسر کشور ارائه می گردد.

فروش برنج ایرانی در تهران
فروش برنج ایرانی در تهران

خواص برنج سفید مرکز فروش برنج ایرانی

ایرانیان بیشتر طرفدار برنج سفید هستند که خواص خاص خود را دارد:

برنج قهوه ای مملو از ویتامین ب، آهن، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. این برنج از لحاظ هضم بسیار سنگین است ولی برنج سفید آسان هضم بوده و برای کسانی خوب است که معده های حساس داشته و هضم برنج برایشان سخت است. برنج سفید منبع غنی کربوهیدرات برای ورزشکاران است. برنج سفید ماده ی به نام گلوتن نداشته و برای کسانی که به این ماده حساسیت دارند مناسب است.

فروش برنج ایرانی در تهران شامل فروش برنج نیم دانه هم می شود. برنج نیم دانه همان برنج های شکسته است که در صورت وجود آن در برنج دانه بلند آن را به عنوان برنج سرلاشه به فروش می رسانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =

09124907984
call-us
به بالای صفحه بردن